Targi EICMA odbywające się w Mediolanie to jedna z największych imprez motocyklowych na świecie. Co roku uczestniczy w nich oczywiście też firma NIU. Podczas ostatniej edycji stoisko NIU było bardzo ciekawe zwłaszcza, że zaprezentowano tam aż 4-ry zupełnie nowe modele. Wszystkich tych którzy nie dotarli na targi EICMA 2023, a chcieliby zobaczyć nowości przygotowane na rok 2024 zapraszamy do artykułu gdzie przygotowaliśmy małe podsumowanie.

EICMA 2023 to były rekordowe targi, które zebrały największą publiczność w całej historii imprezy. Prawie 570 000 odwiedzających mogło podziwiać motoryzacyjne nowości. Marka NIU przygotowała duże stoisko na którym przedstawiła pełną gamę swoich produktów. Można było zobaczyć tam hulajnogi elektryczne, czy skutery elektryczne. Jednak najważniejszym punktem były 4-ry zupełnie nowe konstrukcje XQi 3, RQi, SQi oraz F600. Podczas konferencji odbyła się oficjalna pierwsza prezentacja tych modeli. Możecie ją zobaczyć poniżej w wersji przetłumaczonej na język Polski.


NIU XQI3

Pierwszą z zaprezentowanych nowości jest model XQi 3. Jest to w pełni elektryczny motocykl przeznaczony w teren. Pierwsza tego typu konstrukcja NIU, która pozwoli użytkownikom wyjechanie poza granicę miast i poza ubite drogi. To prawdziwie wszechstronny pojazd, którego główną misją jest eksploracja nowych miejsc. Jeśli marzy Ci się cicha i bez-emisyjna jazda w terenie to model XQi3 może stać się idealnym partnerem nowych przygód. Moc dochodząca do 8000 W i wysoki moment obrotowy pozwalają sprawnie rozpędzić pojazd do prędkości 75 km/h. Potężna bateria zapewni zasięg do 90 km w terenie. Regulowane zawieszenie, 19″ koła z oponami terenowymi oraz skuteczne hamulce pozwolą utrzymać pełną kontrolę w praktycznie każdym terenie. Pojazd jest oczywiście wyposażony również we wszystkie technologiczne nowinki z których znane są pojazdy NIU. Bezkluczykowy dostęp, połączenie z aplikacją NIU, wielofunkcyjny wyświetlacz główny i wiele więcej. Model dostępny będzie w wersji Street, która będzie posiadała homologację i umożliwi poruszanie się po drogach publicznych oraz w wersji Wild, która pozwoli wykorzystać pełną moc w terenie. Zainteresowanych tym pojazdem zapraszamy do oficjalnej prezentacji pojazdu NIU XQi3.


NIU RQI

Kolejną nowością jest elektryczny motocykl uliczny RQi. Jako koncept, model ten pokazywany był już na wcześniejszych targach EICMA. Tym razem jednak zaprezentowano finalną wersję produktu, która będzie dostępna na rynku już podczas pierwszego kwartału roku 2024. Ten naszpikowany nowinkami technologicznymi motocykl, dzięki potężnej mocy 18000 W może rozpędzić się aż do 110 km/h. W trybie Ultra-Boost, który chwilowo dostarcza dodatkową moc, pojazd rozpędzi się od 0 do 50 km/h w mniej niż 3 sekundy. Dwa akumulatory o pojemności 36 Ah zapewnią zasięg do 119 km na jednym ładowaniu. Niepowtarzalny kształt z ostro odciętymi liniami i bez-emisyjny świst, wydawany przez elektryczny silnik, nie pozwolą pomylić go z żadnym innym motocyklem. Nad bezpieczeństwem czuwać będą systemy ABS, TCS oraz wbudowane kamery przednia i tylna. Stabilna jazdę zapewnią komponenty od renomowanych producentów takie jak hamulce Brembo i opony Pirelli. Nie zabraknie też nowinek technologicznych i najnowszych rozwiązań NFC, Bluetooth oraz pełnej integracji z aplikacją NIU. Zainteresowanych zapraszamy do prezentacji pojazdu NIU RQi.


NIU SQI

NIU SQi to skuter elektryczny, który wygląda jak nie z tej ziemi. Odważny design i nowe technologie pozwoliły stworzyć pojazd, którego nie można pomylić z żadnym innym dostępnym na rynku. Projekt ten został wyróżniony w wielu różnych międzynarodowych konkursach w tym Red Dot Awards w kategorii Best of Best (najlepszy z najlepszych). Innowacyjna rama NIU SQi została wykonana z magnezu, dzięki czemu pojazd jest niesamowicie lekki i wytrzymały. Nowością są też specjalne, łatwo dostępne, boczne kieszenie na akumulatory. Pojazd jest zgodny z najnowszymi standardami marki NIU i posiada wszystkie najnowsze technologie, takie jak bezkluczykowa obsługa, czy pełna integracja z aplikacją NIU. SQi posiada oczywiście homologację i rozpędza się do prędkości maksymalnej 45 km/h a jego zasięg na jednym ładowaniu to 75 km.


NIU F600

Ostatnią nowością zaprezentowaną na targach EICMA 2023 jest nowa seria skuterów elektrycznych F600. Pod tą nazwą kryją się dwa nowe modele F600 i F650. Przede wszystkim jest to nowość, która może zrewolucjonizować rynek pojazdów flotowych oraz programy wypożyczania pojazdów. Choć same pojazdy, względem innych nowych konstrukcji NIU, nie prezentują specjalnych nowości w swoich konstrukcjach, to warto zwrócić na nie uwagę jako na zupełnie nowe rozwiązanie systemowe. Podstawowym wyróżnikiem serii F600 jest specjalny system, który połączy wszystkie pojazdy tego typu w jedną, łatwą do zarządzania sieć. Główną nowością jest tu możliwość korzystania ze stacjonarnych punktów wymiany baterii NIUSWAP, które docelowo mają pojawić się w każdym większym mieście na świecie. Pozwoli to użytkownikom na szybką wymianę rozładowanych baterii na pełne. System ten wyeliminuje problem długiego oczekiwania podczas standardowego ładowania baterii. Skutery F600 dodatkowo zostały specjalnie przystosowane do pracy w ciężkich miejskich warunkach i mają zagwarantować zdecydowanie niższe koszty utrzymania floty pojazdów w porównaniu do klasycznych pojazdów tego typu. Zainteresowanych zapraszamy do prezentacji pojazdów NIU F600.


NIU na targach EICMA 2023

Poza główną sceną gdzie zaprezentowane cztery główne nowości, stoisko NIU na targach EICMA prezentowało te dobrze znane już wam wcześniej pojazdy ze swojej kolekcji. Każdy z nich można było dokładnie obejrzeć i przyjrzeć się detalom. Można było nawet skorzystać z przejażdżki na nowym modelu RQi dzięki specjalnemu symulatorowi jazdy. Rozbudowane stoisko i wiele nowości doskonale pokazuje że firma NIU nie stoi w miejscu, tylko stale wprowadza innowacje i kolejne nowości. Jeśli zainteresowały Cię któreś z nowości to gorąco zapraszamy do kontaktu. Delegacja Motor-Landu starała się przywieźć jak najwięcej informacji o nowościach, które już niedługo pojawią się również w naszej ofercie. Jeśli natomiast planujecie odwiedzić kolejne targi EICMA w roku 2024 to koniecznie zajrzyjcie wtedy na stoisko NIU.

1 thoughts on “Nowości NIU 2024. Raport z targów EICMA”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X

    Scroll to Top