Jak używać, ładować i przechowywać baterie
elektrycznych pojazdów NIU

Jakie są najlepsze nawyki, które pozwolą Ci się cieszyć długą żywotnością i bezproblemową pracą baterii w pojazdach NIU? Poniżej znajdziesz porady przygotowane przez ekspertów branży.

Czemu powinieneś zadbać o baterię w swoim pojeździe NIU?

Każdy pojazd NIU napędzany jest energią zgromadzoną w pakietach baterii, które składają się z ogniw litowo-jonowych. Akumulatory te są bardzo gęste i lekkie, jednak wymagają szczególnej uwagi podczas codziennego użytkowania i przechowywania. Podobnie jak w przypadku laptopów, smartfonów i niezliczonych innych urządzeń wykorzystujących akumulatory litowo-jonowe, istnieją praktyki, których należy przestrzegać, aby zachować pełną żywotność i zminimalizować zużycie akumulatorów w Twoim pojeździe elektrycznym. Korzystając z prostych porad zawartych w tym artykule, możesz mieć pewność, że akumulator Twojego NIU zachowa swoją pojemność i wydajność tak długo, jak to możliwe.

Wpływ temperatury na baterie

W przypadku akumulatora litowo-jonowego pojazdu elektrycznego należy zawsze zwracać uwagę na temperaturę otoczenia.

Zalecany zakres temperatur wynosi:

  • Jazda: -10°C to 45°C
  • Przechowywanie: 0°C to 40°C
  • Ładowanie baterii: 0°C to 35°C

Użytkowanie, przechowywanie lub ładowanie akumulatora litowo-jonowego w pojazdach elektrycznych poza tymi zakresami temperatur, może prowadzić do skrócenia żywotności akumulatora lub poważnych problemów z akumulatorem.

Zalecany zakres temperatur

Jak powinno ładować się baterie pojazdów elektrycznych NIU?

Jeśli posiadasz pojazd elektryczny NIU, możesz podłączyć i naładować go bezpośrednio lub wyjąć akumulator, aby naładować go w domu, biurze lub w dowolnym innym miejscu, w którym dostępne jest gniazdko ścienne. W pojazdach elektrycznych NIU niektóre funkcje pozostaną nadal aktywne, nawet po odłączeniu akumulatora. Niezależnie od tego, czy podłączasz ładowarkę bezpośrednio do pojazdu, czy ładujesz baterię oddzielnie, upewnij się, że otoczenie spełnia następujące wymagania:

  • Temperatura otoczenia wynosi od 0° do 35° Celsjusza
  • Zasilacz znajduje się w otwartej, nieograniczonej przestrzeni, aby odpowiednio rozpraszać ciepło

Jeśli poziom naładowania akumulatora jest niższy niż 20%, należy jak najszybciej go naładować, aby uniknąć krytycznych problemów. Kiedy bateria jest zupełnie wyczerpana, system zarządzania akumulatorem (BMS) przejdzie w „stan uśpienia”, więc zasilacz nie będzie już prawidłowo ładował akumulatora. W takim przypadku należy skontaktować się z najbliższym sprzedawcą NIU w celu naprawy baterii. Pod żadnym pozorem nie próbuj naprawiać ani rozbierać akumulatora samodzielnie.

Jak bezpiecznie przechowywać baterie pojazdów elektrycznych NIU?

Jeśli przez ponad 15 dni nie używasz swojego pojazdu elektrycznego NIU ani nie podłączasz go do ładowania, to istnieje kilka kluczowych praktyk dotyczących baterii, o których należy pamiętać, aby zachować dobrą kondycję akumulatorów.

Jeśli Twój pojazd ma wyjmowany akumulator, możesz go odłączyć i przechowywać go w odpowiednich warunkach:

  • Temperatura otoczenia od 0° do 40° Celsiusza
  • Trzymaj akumulator z dala od źródeł ciepła, otwartego ognia, łatwopalnych lub wybuchowych gazów oraz cieczy
  • Zapewnij płaską i bezpieczną powierzchnie, aby zminimalizować ryzyko upadku akumulatora

Podczas przechowywania akumulatora aby zachować jego długowieczność, najlepiej jest utrzymywać poziom naładowania na poziomie około 50%. Podczas ponownego podłączania akumulatora do pojazdu po przechowywaniu można przeprowadzić prostą kontrolę w celu określenia potencjalnych problemów. Jeśli potwierdziłeś, że akumulator jest w pełni naładowany, ale deska rozdzielcza skutera wskazuje, że poziom naładowania akumulatora wynosi 0%, odłącz akumulator i skontaktuj się z najbliższym centrum serwisowym. Profesjonalni mechanicy pomogą ci przetestować akumulator i upewnić się, że działa prawidłowo.

Inne dobre nawyki i sposoby na wydłużenie żywotności baterii pojazdów elektrycznych NIU

Produkty NIU są stale aktualizowane i ulepszane, w tym BMS, czyli System Zarządzania Baterią. W tym celu gorąco zalecamy do aktualizowania oprogramowania pojazdu do najnowszej wersji. Możesz otrzymać komunikat w aplikacji NIU, aby odwiedzić lokalną stację serwisową NIU w celu zaktualizowania BMS do aktualnej wersji. W celu weryfikacji wersji oprogramowania możesz poprosić swojego lokalnego sprzedawcę NIU o potwierdzenie, że masz najnowszą wersję podczas regularnej wizyty kontrolnej.

Podsumowanie

Warto zadbać o baterię by cieszyć się długim i bezproblemowym użytkowaniem swojego pojazdu elektrycznego NIU. Należy zwrócić uwagę na odpowiednie przechowywanie baterii oraz odpowiedni zakres temperatur podczas pracy i ładowania. Warto również na bieżąco aktualizować oprogramowanie pojazdu. NIU zapewnia gwarancję dla baterii na okres 2 lat lub przejechane 20000 km abyś mógł w spokoju cieszyć się bezemisyjną jazdą.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X

    Scroll to Top